Vstup pro registrované:
Email:
Heslo:
Vyhledávání kapel
Jméno kapely:
Styl:
Kraj:
Zvolte typ produkce
FestivalKoncert
ZábavaPles
Diskotéka, pártySvatba, večírek


Vyhledávání firem
Jméno firmy:
Kraj:
Zvukaři
Osvětlení
Stage a stany

Reklama
 
Detail kapely
Bookmark and Share

Soundnation

 

Košice
Styl: rock
Hrajeme: festivaly koncerty zábavy plesy
Počet muzikantů: 4

Info:
BiografiaKapela Soundnation pochádza z Košíc. Jej cieľom je zaujať publikum s hudbou členitou, domyslenou, žánrovo pestrou, ale zároveň s jednoduchými a chytľavými melódiami.

Líderka kapely je Dominika Maščuchová (24), ktorá sa širšiemu publiku predstavila v semifinále minuloročnej Československej Superstar. Ďalší členovia sú Ady (26) ? basa, Kamil (26) ? bicie a Tommy (26) ? gitara. Kapela Soundnation má za sebou 4 roky trénovania, hrania na menších festivaloch a v lokálnych kluboch, a čo je najdôležitejšie, pripravuje ich prvý, debutový album na leto roka 2010.

... tak asi takto by sa dali v krátkosti opísať ambície a hodnoty kapely. Ale čo k tomu viedlo?- 2006 -

Po niekoľkých ?výberových kolách? na post speváčky sa sformovalo jadro kapely: Dominika ? spev, Ady ? basa, Igor ? bicie, Tommy ? gitara. Na začiatku hrávali prevzaté pesničky od známejších umelcov, ale netrvalo dlho a vznikli ich prvé vlastné tvorby, ktoré boli spočiatku žánrovo tvrdšie, ?rockovejšie?, no časom sa do ich portfólia zaradili aj štýly funk, pop, hip hop, reggea, accoustic, indie...- 2007 -Tento rok by sa dal opísať ako obdobie nadobudnutia základoškolských poznatkov o hudbe, ktorá nás mala motivovať a ktorú sme sa rozhodli rozvíjať. V tomto roku kapela zažíva svoje prvé koncerty, podujatia a súťaže lokálnych rozmerov. Koncom tohto roka sa kapela rozhodla prezentovať svoje vlastné pesničky aj v akustickej podobe. Takto prerobené pesničky zahrali v dvoch Košických podnikoch, výsledkom čoho sa stal ich prvý, na živo nahratý album Soundnation - Unplugged 2007.- 2008 -O niečo viac koncertov a tvorivých momentov prináša rok 2008. Pozitívne ohlasy na podujatiach nás viedli k nahratiu ?demo? albumu o formáte 3 piesní. V tomto roku sa kapela začína prezentovať piesňami nielen v angličtine a v rodnej slovenčine, ale aj v španielčine. Kapela odohráva svoje prvé festivaly v Liptovskom Mikuláši, v Moldave, v Lipanoch a na Červenom Kláštore.

- 2009 -Tretí rok fungovania kapely prináša nemalú zmenu. Po odchode Igora z kapely, Kamil obsadzuje post za bicími. Kapela viac-menej začína odznova. Vynecháva staršie pesničky z repertoára, čo vedie k nutkaniu tvorby nových pesničiek. Tento proces sa zdal byť nekonečný, ale nanajvýš nutný. Speváčka Dominika sa rozhodne vziať osud do vlastných rúk a skúša šťastie v súťaži Superstar, kde sa ako semifinalistka predstavuje širšiemu publiku. Ako prvý koncert po tejto zmene a vôbec roka 2009 sa stáva jednodňový minifestival na vysokoškolsých internátoch v Košiciach na Jedlíková 9, ktorého organizátorom je samotná kapela Soundnation a internátovské Rádio 9.- 2010 -Po štyroch rokoch snaženia sa, trénovania a nadobúdania koncertných skúseností, kapela nahráva svoj prvý, debutový album. Ide o 14 miestnu kompiláciu, naspievanú v troch jazykoch, obsadenú ako štúdiovými nahrávkami, tak aj s troma akustickými pesničkami nahratými naživo. Tvorba piesní je zväčša zakladaná na prvotnom gitarovom nápade, rozvinutá do podoby celkovej skladby spevom, a naaranžovaná a vyplnená do konečného tvaru bicími a basovými nápadmi. Ich múzou a pohonnou látkou je sám život, skúsenosti a okolnosti, ktoré neustále formujú ako kapelu, tak aj jej samotných členov. Ako hostia na tomto počine dopomáhajú aj klavirista Peťo Tomi a v hudobnom priemysle o niečo viacej známy saxofonista Mário ?Gapa? Garbera. Album má vyjsť začiatkom leta 2010 a všetci sme zvedaví, čo nové prinesie budúcnosť...- príjemné počúvanie praje Soundnation -

Pódiové podmínky:
podľa dohody, bandzone.cz/soundnation, facebook|Soundnation

Cenové podmínky:
podľa dohody, bandzone.cz/soundnation, facebook|Soundnation

Jiné podmínky:
podľa dohody, bandzone.cz/soundnation, facebook|Soundnation


 
Poděkování
Pouťová taneční zábava - velikánské díky za suuuperrrr muziku. Na příští rok objednáváme znovu!!!
12.8.2023
Pouťová taneční zábava
12.8.2023
Svatba Ouředníkovi Moc děkujeme Petře a Zdeňkovi za skvělou hudbu ,humor ,hry ,jste prostě nejlepší a moc děkujeme .Supeeeeér
9.9.2017 Restaurace U Prejzků,Lhotka
Plovárna Soběslav - díky kapele A PROČ NE za super zábavu
Srpen 2017
Ozzy Osbourne - Crazy train, Ponorka Pardubice
31.3.2013
Děkujeme kapele Apple Jam za skvělou svatební party, Adéla&Sean
2.2.2013
Děkujeme Honzovi Benkovi za krásné vystoupení.
7.12.2012
Děkujeme p. Moučkovi za skvělé ozvučení koncertů v Chrudimském letním kinu
2012
Svatba Poláškovi
3.12.2011
Výstava fotografií Glena Hansarda v Olomouci
16.9.
Chcete také poděkovat
klikněte zde.

Všechna poděkování >>


Celkem
Celkem je v databázi 2129 kapel
a 39 firem
 


© Copyright www.kapely.com    TOPlist